FAQ   •  Szukaj   •  Użytkownicy   •  Grupy   •  Rejestracja   •  Zaloguj   •  Album

Poprzedni temat «» Następny temat
Howrse
Autor Wiadomość
Malamhin 
Stały Bywalec

Pomogła: 3 razy
  Wysłany: 06-06-09, 18:43   Howrse

Jakiś czas temu (mniej więcej w styczniu) przez moją kumpelę trafiłam na super grę internetową polegającą na hodowaniu koni - w wersji angielskiej nazywa się "Howrse". Wciągnęła mnie (czego oczywiście można się było po mnie spodziewać :roll: ). Konto mam aktywne już od 114 dni - z czego dorobiłam się 11 koni :) Czy ktoś z was ma tam konto? Co myślicie o tej grze? :D

Edytuję temat :) Pojawiła się nowa, polska wersja Howrse. Trzeba się na nią osobno logować, ale trudno.
Na razie wyławiam "perełki" w tłumaczeniu xD

Mój nick na Howrse PL to Kokeshi.
Oczywiście jeśli chcecie, to możecie mnie wpisywać w okienku twój sponsor przy rejestracji. Wcale się nie obrażę, wręcz przeciwnie xD

Zamieszczam kilka nowych screenów:

Koń fiordzki (moja Truskawa =])

Koń czystej krwi arabskiej

Koń fryzyjski

Zawody

Panel opieki nad koniem

Ostatnio zmieniony przez Malamhin 20-11-10, 20:03, w całości zmieniany 7 razy  

Platinus 
Młodszy Mistrz

Zaproszone osoby: 1
Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 07-06-09, 14:08   

Nigdy w ta gre nie gralem ale mnie zainteresowala , czy mogla bys wyslac mi linka na PW?? 8)

Paulo Coelho

Hugo
[Usunięty]

Wysłany: 20-08-09, 10:14   

Ja też bym prosiła link ;p gra też mnie zainteresowała,szczególnie,bo lubię takie gry.

macbed 
Ekspert

Wysłany: 02-03-10, 19:09   

Najłatwiej po prostu poprosić o radę dobrego wujka Google :P
http://www.howrse.com/
Gierka wygląda raczej nieźle, mogłabyś ją dokładniej opisać? Czy można nawiązywać jakieś relacje między graczami, są jakieś zawody, nagrody?
But the sunshine never comes
METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES

MOJA GALERIA

http://chomikuj.pl/macbed5

Malamhin 
Stały Bywalec

Wysłany: 22-03-10, 21:42   

Dokładniej? Nie ma sprawy :)

O to opis gry w polskiej wersji językowej.

1. Języki: Gra dostępna jest w dwudziestu trzech wersjach językowych.

2. Opis : Gra polega na prowadzeniu wirtualnej hodowli koni. Każdy gracz na początku gry dysponuje jednym koniem bądź kucem (można wybrać) dowolnej płci (tu też) i rasy (tu także). Podstawową walutą jest equus (łac. koń). Można kupować za nie podstawowy sprzęt, pasze i smakołyki dla ulubieńca. Tzw. "podwalutą" są kupony - można za nie nabywać bonusy z czarnego rynku. Akcesoria te dodają pupilowi "nadkońskich" umiejętności. Kupony można kupować za pomocą Ukash, Ticket Surf, Visa, Mopay, Paysafecard, TicketSurf, Sponsorpay, PayPal, przelewu SMS, zakupów w sklepach partnerskich lub karty debetowej. Po 50 dniu gry można co 30 dni kupić 1 kupon za 20% swoich zasobów equus.

3. Zawody: Można brać udział w pięciu dyscyplinach jeździeckich: wyścigi galopem, wyścigi kłusem, biegi przełajowe, skoki i ujeżdżenie oraz w zawodach grand prix. Każda rasa konia ma swoje "wady i zalety" które można wykorzystać podczas treningu do zawodów (np. Thoroughbred są lepsze w wyścigach a Hanowerki w skokach). W zawodach bierze udział na raz pięć koni. Nagrodę inkasuje się za zajęcie miejsca na podium (3 msc. - ok. 20 eq) Nie ma "wpisowego" :mrgreen: Zawody można też organizować we własnym centrum jeździeckim (equestrian center) i centrum na tym zarabia :D . Biorąc udział w zawodach konikowi podwyższa się BLUP (Najlepsze Liniowe Nie Obciążone Błędem Przewidywanie). Do uczestnictwa w zawodach niezbędne jest uprzednie ubranie konika (podkowy, siodło i ogłowie).

4. Opieka nad Qniem: Konia w grze możemy: głaskać, karmić, poić, czyścić, nagradzać, trenować, wysyłać na zawody, zabierać w teren itp. Najważniejsze czynności to codzienne karmienie, pojenie, czyszczenie i kładzenie spać przed 22.00. Jeśli nie spełnimy tych wymogów qń obudzi się z mniejszą ilością energii a w najgorszym wypadku padnie.
Konie można postarzać za pomocą punktów dorastania (o 2 m-ce za jeden punkt). Codziennie koń starzeje się o 2 m-ce. Na samym początku mamy źrebaka :) Ważne: przed postarzeniem dokonaj potrzebnych czynności. Jeżeli w menu karmienia pisze, że twój koń jest za chudy, daj mu więcej jeść a jeśli jest za gruby, daj mu mniej. To chyba logiczne :D
Qnie rozmnażamy od 2.5 roku życia. Ciąża trwa 10 m-cy i można ją powtarzać co 10 m-cy. na ogół koszt pokrycia klaczy to 200 eq (zarobek dla hodowców ogierów xD). Można też kastrować konie - szybciej osiągają umiejętności, niestety nie mogą ich genetycznie przekazać.
Qnie można trenować od drugiego roku życia. Przejażdżki są dostępne od roku i ósmego miesiąca życia.

5. Schronisko: Oddajemy tam konie gdy nie mamy co z nimi zrobić. W zamian dostajemy 400 eq.

6. Licytacje i prywatne sprzedaże : Najlepszy sposób na tanie kupno kolejnych koni (od 500 eq w górę). Handel jest dostępny od 10 dni stażu na Howrse. Prywatne sprzedaże są dostępne dla osób z karmą co najmniej 3 i liczbą koni co najmniej 2.

7. Osiągnięcia: Za wykonanie danych zadań (np. udział w 15 zawodach) otrzymujemy nagrody i przechodzimy do kolejnych poziomów, za co też otrzymujemy nagrody.

8. Prywatna poczta: Mozliwość porozumiewania się między graczami i otrzymywania maili systemowych. Graczy możemy "dodawać do znajomych" poprzez wysłanie zapytania. Najpierw wchodzimy w zakładkę "Znajomi", klikamy "dodaj do znajomych" i wpisujemy nick danej osoby. Wyświetla się możliwość wysłania zaproszenia. Graczom można też "gratulować" dobrej gry - gratulacje dodajemy w profilu gracza.

9. Czarny Rynek:

Wszystkie przedmioty:

Objęcia Morfeusza – 3 kupony. – postarzasz i odmładzasz konia ile chcesz bez zużywania punktów dorastania.
Klucz Biznesowy - 2 kupony. Kupujesz i sprzedajesz konie bez ograniczeń. WYCOFANE
Źrebię Gai - 2 kupony. Tworzysz nowego konia z PG 350.00. WYCOFANE
Klepsydra Kronosa - 2 kupony. Trenujesz konia 2 razy szybciej.
Kamień Filozoficzny - 3 kupony. Twój koństaje się nieśmiertelny.
Woda Młodości - 1 kupon. Twój koń starzeje się co dzień o jeden miesiąc (nie dwa)
Róg Obfitości – 1 kupon. Niespodzianka! Możesz dostać cokolwiek.
Chmurka – 1 kupon. Twój koń odmłodnieje o 4 miesiące (dostajesz 2 punkty dorastania)
Puszka Pandory – 1 kupon. Ożywi jednego z twoich zmarłych koni.
Diamentowe jabłko – 1 kupon. Zmieniasz maść konia. WYCOFANE
Złote Jabłko – 1 kupon. Wybierasz nowy wygląd dla konia.
Czarna Perła – 4 kupony. Tworzysz nowy wygląd dostępny dla innych koni. WYCOFANE (stworzenie przestrzeni twórczej)
Krew Meduzy – 1 kupon. Twój koń zmieni się w pegaza.
Czarna Orchidea – 1 kupon. Podwyższa na 100% potrzeby konia.
Podkowy Hefajstosa – 1 kupon. Podwyższają prędkość i wytrzymałość konia. WYCOFANE
Powiew Eola – 1 kupon. Podwyższają umiejętności konia.
Łzy Afrodyty – 1 kupon. Zwiększa wrodzone umiejętności źrebaka o 50% podczas kolejnej ciąży.
Piorun Zeusa – 1 kupon. Zmieni płeć konia.
Różdżka Płodności – 1 kupon. Klacz rodzi bliźniaki.
Strzała Artemidy – 1 kupon. Przyspiesza ciążę klaczy.
Uzda Atalanty – w zestawie. Daje bonus do ujeżdżenia i skoczności.
Siodło Atalanty – w zestawie. Daje bonus do prędkości i wytrzymałości.
Muśnięcie Filotes – w zestawie. Możez pogłaskać konia jeszcze raz.
Przywilej Hery – w zestawie. Wybierasz maść dla twoich źrebaków.
Gwiazda Nyks – w zestawie. Budzisz konia 2 godz. wcześniej.
Konik Morski – bonus. Daje bonus do ujeżdżenia.
Złote Ostrogi - bonus. Daje bonus do wytrzymałości, prędkości, ujeżdżenia, galopu, kłusa i skoczności.
Zwój Plutona - bonus. Zamienia łajno konia w equus.
Lira Apolla - 1 kupon. Możliwość dodania ikonek/zmiany kolorów w imieniu konia.
Promień Heliosa - 1 kupon. Wybierasz tło dla swojego konia.
Złoty Róg - bonus. Wybierasz wizerunek dla towarzysza swojego konia.
Siodło Posejdona - bonus. Daje bonus do galopu, kłusa, skoków.
Podkowy Posejdona - bonus. Dodają prędkości.
Uzda Posejdona - bonus. Daje bonus do wytrzymałości i ujeżdżenia.
Łuska Posejdona - w zestawie. Dodaje umiejętności.

Zestawy:

Zestaw Atalanty – 3 kupony. Siodło Atalanty, Uzda Atalanty, Podkowy Hefajstosa, Muśnięcie Filotes, Powiew Eola.
Zestaw Hery – 3 kupony. Różdżka Płodności, Strzała Artemidy, Łzy Afrodyty, Przywilej Hery.
Zestaw Nyks – 3 kupony. Objęcia Morfeusza, Kamień Filozoficzny, Klepsydra Kronosa, Gwiazda Nyks.
Nowy Zestaw Koński – 2 kupony. Możesz dostać rzepy, pieniądze, jabłka, mieszanki, punkty dorastania oraz możliwość stworzenia przyrostka (do imienia konia). WYCOFANY
Zestaw Posejdona - bonus. Siodło Posejdona, Uzda Posejdona, Podkowy Posejdona, Łuska Posejdona.
Zestaw Harmonii - 3 kupony. Złote jabłko, Złoty róg, Promień Heliosa, Lira Apolla.

10. Trening:

W hodowli koni bardzo ważne jest podwyższanie potencjału genetycznego naszych koni z pokolenia na pokolenie. Można to robić tylko poprzez gry i zabawy stosowane podczas okresu "źrebięctwa". Warto więc wykorzystać dobrze wczesne lata źrebaka w grze, bo można daną sumę punktów podwyższyć nawet o 1,5 punkta (a to na serio dużo =]).

11. Towarzysze:

Żeby konik nie czuł się samotny, możemy kupić mu towarzysza (kot, koza, małpka, jaskółka, królik - za equus; gryf lub feniks - za kupony; pies, żółw, owca - jako bonus). Z towarzyszem się bawimy - zyskujemy większy potencjał genetyczny PG (dla źrebaka), a umiejętności i equus dla dorosłych koniszcz.

12. Przestrzeń Twórcza:

Kochane i nieomylne Owlient wpadło na genialny pomysł, żeby czarną perłę zastąpić przestrzenią twórczą. Nowe maści, tła i wizerunki towarzyszy są wyłaniane w głosowaniu (za każdy głos dostajesz equus). Rywalizują ze sobą prace ze wszystkich wersji gry. Zwycięskie maści nabywa się za pomocą Złotego Jabłka, Złotego Rogu i Promienia Heliosa.

Uff... Noo, miało być dokładnie no i jest. Aktualizowane po raz 9. :D
Ostatnio zmieniony przez Malamhin 13-07-11, 11:28, w całości zmieniany 9 razy  

Surprise.! 
Stały Bywalec

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 24-03-10, 14:44   

Dzięki za poradnik , ale jestem ciekawa jak posłać źrebaka na trening ? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji .
Bring me to life

Malamhin 
Stały Bywalec

Wysłany: 24-03-10, 16:35   

Źrebaka nie można posłać na trening... Mozna bawić się z nim podwyższając mu wartość genetyczną. Konie da się trenować dopiero od 2 roku życia.
Ostatnio zmieniony przez Malamhin 15-10-10, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  

Tola 
Początkujący

Wysłany: 31-10-10, 11:32   

Mam pytanie jak osiągnąć staż?

Malamhin 
Stały Bywalec

Wysłany: 31-10-10, 12:39   

Staż to liczba dni, w które wchodziłaś na tę stronę. Musisz po prostu się logować :)

Pi 
Młodszy Mistrz

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 02-11-10, 20:39   

Super jest po polsku ?
I czy za free ?
Jak tak to wchodzę :)
Coś na zasadzie Ikariam, Plemiona, Zielone Imperium ?

gameoflive 
Młodszy Mistrz

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 02-11-10, 20:46   

Mam login :mrgreen: .Nemezis11 :P .Powoli oswajam się z grą.Wydaje się nawet fajna :D .
  mój status

Malamhin 
Stały Bywalec

Wysłany: 02-11-10, 21:43   

SimsoManiak napisał/a:
Super jest po polsku ?
I czy za free ?
Jak tak to wchodzę :)
Coś na zasadzie Ikariam, Plemiona, Zielone Imperium ?

Jest wersja polska, jest za free, i jest podobne do w.w. gier.

Polecam ;)

Pi 
Młodszy Mistrz

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 13-11-10, 20:07   

Zarejestrowałem się, pograłem godzinę i znudziła mi się :)

Black_angel 
Stały Bywalec

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 20-11-10, 15:18   

Zarejestrowałam się ostatnio,gra fajna,ale mi się szybko znudziła.

Malamhin 
Stały Bywalec

Wysłany: 20-11-10, 18:11   

SimsoManiak napisał/a:
Zarejestrowałem się, pograłem godzinę i znudziła mi się :)

Malutka napisał/a:
Zarejestrowałam się ostatnio,gra fajna,ale mi się szybko znudziła.

Tak jak moja siostrze ;P
Możliwe, bo gra w większości polega na wykonywaniu co dzień lub kilka razy dziennie tych samych rzeczy. Mogła wam się znudzić xD Do tej gry trzeba mieć po prostu taki... hmm... "zapał". I trochę wiedzy o grze. Dopiero jak kończysz ten cały samouczek i obierasz sobie cele, gra może stać się ciekawa. Oczywiście jeśli lubi się tego typu gry =]
Ostatnio zmieniony przez Malamhin 20-11-10, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu

Opcje 
Zezwolenia Opcje